Jysk

 

Zgodnie z głoszonym przez siebie hasłem, grupa Jysk oferuje swoim klientom: wszystko do domu. Ta międzynarodowa sieć handlowa, od początku swojej działalności jest własnością jednego człowieka – Larsa Larsena. W Danii jest on doskonale znany jako najlepszy sprzedawca, które wyróżnia się: wyjątkową ofertą.

Lars Larsen, swój pierwszy sklep o nazwie Jysk, założył w 1979 roku w Arhus, które jest jednym z największych miast w Danii. Co ciekawe, nadal możemy robić w nim zakupy. Choć nie można odmówić Larsenowi ambicji, najprawdopodobniej nawet on nie mógł się domyślać, jak świetlana przyszłość czeka jego biznes. W związku z szybkim rozwojem firmy, otwarcia doczekały się kolejne sklepy Jysk Sengetøjslager, bo tak właśnie brzmiała nazwa znanych nam dzisiaj sklepów, aż do 2001 roku. Bardzo ważny jest także rok 1984, ponieważ to wtedy otwarto pierwszy poza Danią sklep Jysk w Niemczech.

wystrój wnętrz

Do tej pory, na całym świecie powstało aż 2500 sklepów należących do grupy Jysk. Na początku były to tylko kraje europejskie, ale szybko sklepy Jysk zaczęły się pojawiać również na innych kontynentach. Dzisiaj zatem, sklepy te możemy znaleźć w 50 różnych krajach, do których należą:

- Polska

- Norwegia

- Szwecja

- Dania

- Finlandia

- Republika Czeska

- Holandia

- Niemcy

- Austria

- Szwajcaria

- Kanada

- Islandia

- Węgry

- Słowacja

- Grenlandia

- Wyspy Owcze

- Kosowo

- Estonia

- Litwa

- Łotwa

- Ukraina

- Kazachstan

- Bułgaria

- Francja

- Rumunia

- Słowenia

- Wielka Brytania

- Chorwacja

- Hiszpania

- Włochy

- Chiny

- Armenia

- Bośnia i Hercegowina

- Serbia

- Indonezja

- Grecja

- Singapur

- Czarnogóra

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

- Belgia

- Kuwejt

- Dubaj

- Mołdawia

- Tadżykistan

- Białoruś

- Gruzja

- Portugalia

- Malta

- Wietnam

- Albania

Obrót całej grupy za jeden rok wynosi około 3,36 miliarda euro. Trzeba przy tym podkreślić, że Jysk może pochwalić się stałym wzrostem, który jest również cały czas kontrolowany. Firma daje zatrudnienie około 22 000 pracowników.

Nie bez powodu, nazwa grupy zawsze zawiera słowo „Jysk”. Wywodzi się ono z języka duńskiego i jest używane do określania czegoś lub kogoś pochodzącego z Półwyspu Jutlandzkiego. Ponadto, kojarzy się ono przede wszystkim z trzema ważnymi cechami: skromnością, uczciwością oraz dokładnością. To właśnie te wartości są najbardziej cenione przez Larsa Larsena i z nimi chciał identyfikować swoją firmę. Wierzył on, że dzięki tym cechom, firma staje się nie tylko wiarygodna, ale także solidna.

W naszym kraju, sklepy Jysk istnieją od 2000 roku. Obecnie, klienci mogą robić zakupy w 200 sklepach, z których każdego roku korzysta około 1,5 miliona Polaków. Praktycznie każdego roku, powstają kolejne sklepy, a kupować można także online. Liczba osób pracujących w sklepach Jysk w Polsce sięga ponad 2 tysięcy.

Anna Paluch

Redakcja espenta.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jesteśmy łowcami okazji

Doradzamy w zakresie oszczędzania jak i kupowania

Polomarket

Żadna ciekawa promocja nam nie umknie, dlatego śledź nas koniecznie :)