Jak taniej kupować materiały budowlane?

Zdaje się, że budowa domu to przede wszystkim duże wyzwanie. Jeśli wszystko zlecamy firmie to właściwie nic nas nie interesuje. To firma będzie kupowała materiały, dbała o płynność budowy a my tylko będziemy patrzeć jak nasz dom rośnie. Jednak mamy również opcje dla tych osób, które chcą za materiały płacić mniej.

Lista zakupów

Warto przygotować sobie mniej więcej orientacyjne zestawienie ilości potrzebnych materiałów. Jeśli tego nie zrobimy to będzie problem z prowadzeniem budowy. Zawsze o takie zestawienie prosić można osobę, która dany projekt przygotowywała. Trzeba spisać na kartce to wszystko co będzie nam potrzebne i można udać się następnie do składów budowlanych, gdzie będzie dla nas przygotowana oferta i nie pozostanie nam już nic innego tylko negocjowanie ceny. Jeśli to zrobimy możemy liczyć, że te ceny będą rzeczywiście niższe niż to się dzieje w przypadku ogólnych cenników.

Dobrze będzie zebrać sobie oferty z kilku składów i porównamy je do siebie. Potem już kupujemy poszczególne produkty do budowy tam, gdzie oferta była dla nas najbardziej atrakcyjna. Jeśli będziemy wszystko kupować razem można negocjować, by ta zniżka była jeszcze wyższa. Materiałów wykończeniowych szukać można w sklepach internetowych. Dodatkowo jeśli trafi się promocje będzie można jeszcze więcej na tym zyskać. Jeśli zdecydujemy się na zakup zimą czy wiosną będzie można kupić taniej a skład budowlany powinien nam wszystko przechować do czasu, aż budowa będzie rozpoczęta.

Materiały budowlane

Darmowa dostawa

Przy kupowaniu dużej ilości będzie można również liczyć na darmową dostawę. Jeśli ktoś chce nam liczyć koszt dostawy będzie można go upomnieć i powołać się na to, że konkurencja robi to za darmo. Oczywiście mądrym posunięciem będzie gromadzenie wszystkich faktur. Może się bowiem po jakimś czasie okazać, że ten VAT jaki uda się nam odzyskać będzie znaczący. Widać więc, że da się kupować taniej a część pieniędzy można odzyskać. Oczywiście wymaga to od nas pewnego zaangażowania, ale ten zysk jaki uda się osiągnąć jest wyraźny i na pewno wato o takie zakupy, które będą mądre zadbać.

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Nie oszczędzaj na jakości

Pamiętajmy, że przy kupowaniu materiałów budowlanych nie powinno się oszczędzać i decydować na kupowanie tanich produktów. niestety za takie rzeczy może zapłacimy taniej, ale ich wymiana stanie się konieczna po krótkim czasie i znów będzie czekać nas wydatek, dlatego ostatecznie nasze koszty mogą się okazać wyższe. Nie można też ulegać presji sprzedawcy. Wiadomo, że oni chcą zarobić i dlatego będą próbowali sprzedać nam wszystko, dlatego nie dajmy się naciągnąć.

Krzysztof Gałuszka

Redakcja espenta.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jesteśmy łowcami okazji

Doradzamy w zakresie oszczędzania jak i kupowania

Polomarket

Żadna ciekawa promocja nam nie umknie, dlatego śledź nas koniecznie :)