Pepco wkracza na ścieżki Lidla i Biedronki: Nowy rodzaj kas na horyzoncie

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Pepco wprowadza kasy samoobsługowe do swoich sklepów w Polsce - obecnie działają w ponad 60 z prawie 1,2 tys. placówek sieci w kraju. Obecność takiego rozwiązania w segmencie dyskontów niespożywczych wciąż jest jednak nowością.

Według Katarzyny Wilczewskiej, Head of Corporate Communication w Pepco Polska, głównym korzyścią z wprowadzenia kas samoobsługowych jest usprawnienie obsługi klientów. Dzięki temu można zredukować kolejki i skrócić czas pracy kasjerów, którzy mogą skupić się na obsłudze klientów na sali sprzedaży - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Obecnie kas samoobsługowych działa już około 60 sklepów Pepco w Polsce. Wilczewska dodaje, że w przyszłości planuje się ich wprowadzenie w większości placówek, z wyjątkiem tych, gdzie transakcje bezgotówkowe są bardzo niskie. Urządzenia te umożliwiają bowiem jedynie płatności elektroniczne.

Wilczewska przywołuje wyniki badania doświadczenia użytkownika przeprowadzonego w ubiegłym roku w jednym ze sklepów w Poznaniu. Klienci zauważyli pozytywne zmiany w strefach kasowych, z czego 59% respondentów korzystało z kas samoobsługowych. Wszystkie elementy tego rozwiązania zostały wysoko ocenione, zwłaszcza liczba kas, ich dostępność i bezpieczeństwo transakcji - podsumowuje Wilczewska.

Wprowadzenie kas samoobsługowych to część procesu modernizacji sklepów Pepco, który rozpoczął się już w ubiegłym roku pod nazwą "New Look". Sieć rozpoczęła przemiany od sklepów w Warszawie, jednak w październiku, kiedy prezentowano nowy koncept w sklepie w centrum handlowym Wola Park, kas samoobsługowych jeszcze tam nie było. W zmodernizowanych sklepach Pepco, dzięki zmniejszeniu części magazynowej, powierzchnia sprzedażowa zwiększyła się średnio o ponad 14 metrów kwadratowych. To pozwoliło na pełniejsze wyeksponowanie asortymentu sieci i przyczyniło się do zwiększenia liczby produktów średnio o 15 proc. Ponadto, Pepco poszerzyło ofertę produktową, włączając pościel, wybrane produkty spożywcze i mały sprzęt AGD.

Kasy samoobsługowe w sieci Pepco są obecne nie tylko w Polsce, ale również na rynkach hiszpańskim, włoskim, niemieckim, austriackim i greckim, gdzie sieć weszła w ostatnich latach.

Mariusz Kordula

Redakcja espenta.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jesteśmy łowcami okazji

Doradzamy w zakresie oszczędzania jak i kupowania

Polomarket

Żadna ciekawa promocja nam nie umknie, dlatego śledź nas koniecznie :)