Jak tanio kupić telewizor?

Wybór dobrego telewizora dla siebie to świetna zabawa, ale na tym się nie kończy. Jak już wybierzemy pojawia się kolejna kwestia a dokładniej kupno. Najprostsze rozwiązanie to wizyta w sklepie elektronicznym i pokazanie dokładnie tego telewizora, który będzie wybrany wcześniej.

Wyjmujemy kartę albo gotówkę i płacimy za nasze urządzenie. W tym przypadku jednak najlepsze rozwiązanie nie będzie to najprostsze. Pamiętajmy, że duże sklepy elektroniczne mają niezły wybór i często pojawiają się promocje, ale ceny są jednak dość wysokie. Dlatego warto się zastanowić gdzie kupować, by nie bankrutować?

Sklepy internetowe

Jak się wydaje to naturalny wybór. Sklepy elektroniczne nie muszą się utrzymywać przez ogromny zespół pracowników i nie mają już tak dużych kosztów związanych z magazynowaniem. Dzięki temu mogą mieć lepsze ceny niż konkurencja.

Porównywarki ofert powinny również znajdować się w zasięgu naszych możliwości sieciowych. Wystarczy wpisać poszukiwany model i to wystarczy. Dostaniemy czarno na białym najlepsze oraz najgorsze oferty. od razu będziemy wiedzieć gdzie jest tanio, a gdzie drogo. To najlepsza opcja, ponieważ nie będzie manewrów marketingowych, które zatuszują nam prawdziwy obraz. Sklepy internetowe mają wielką zaletę, ponieważ będziemy mieli możliwość oddać taki produkt, jeśli jednak z niego będziemy rezygnować. Przede wszystkim chodzi o to, że prawo przy zakupach na odległość daje nam taką możliwość.

Dobry telewizor do salonu

Promocje i negocjacje

Jeśli jednak nie chcecie kupować w sieci i wolicie iść do sklepu i tam dokonać zakupu to warto myśleć o tym, by szukać promocji w gazetka promocyjnych. Gazetka NEONET jest jedną z niewielu gazetek, które prawie zawsze zawierają promocje na telewizory. Będzie można również negocjować ze sklepami. Promocje są w dużych marketach zupełnie normalne i nie ma sensu rezygnować z niższych cen. Czasem warto poczekać dwa tygodnie na nową ofertę, by kupić na przykład bez VAT czy też z możliwą dłuższą gwarancją. Ceny i tak będą wyższe niż w sieci, ale możliwe, że nie będą kolosalnie wyższe a to już sukces. Dobrą opcją będzie oczekiwanie na otwarcie nowych sklepów. Takie sytuacje są jednak nieczęste.

Dodatkowo pamiętajmy, że cena widoczna na półce wcale nie musi być ostateczną. Jeśli podejmiemy się negocjowania nie trzeba się tego obawiać. To opcja, z której na pewno warto będzie skorzystać. Szczególnie, że w dużych sieciach sprzedawcy są już na to zupełnie przygotowani i nie będą zaskoczeni, że na taką negocjacje ceny klient będzie się decydował.

Sklep nigdy nie sprzeda nam czegoś ze stratą dlatego nie trzeba się bać sugerowania niższej ceny. Na pewno to dobra opcja, po którą warto sięgnąć. Jak nie uda się zbić ceny to może będzie możliwość dostania jakieś opcji, która będzie dla nas atrakcyjna np. dostaniemy do takiego zakupu jakieś opcje gratisowe. Nowy telewizor będzie fajny, ale super będzie dostać jeszcze coś gratis do tego.

Sprawdź najlepsze promocje na ding

Krzysztof Gałuszka

Redakcja espenta.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jesteśmy łowcami okazji

Doradzamy w zakresie oszczędzania jak i kupowania

Polomarket

Żadna ciekawa promocja nam nie umknie, dlatego śledź nas koniecznie :)