EkoWAKACJE z Biedronką: Jak supermarket promuje ekologiczne nawyki

Jak zdać certyfikaty językowe porównanie i porady. Zobacz.

Supermarket Biedronka wprowadza nowy ogólnopolski program ekologiczny o nazwie "EkoWAKACJE z Biedronką". Celem inicjatywy jest promowanie segregacji odpadów oraz ekologicznych nawyków wśród klientów – zarówno najmłodszych, jak i starszych. Jako pierwsze z zaplanowanych działań, Biedronka dołącza do projektu "Czyste Tatry".

Akcja "Czyste Tatry ekoMałopolska" po raz kolejny zyskała partnera w postaci sieci Biedronka. Misją projektu jest oczyszczenie górskich szlaków z odpadów. Tysiące wolontariuszy i miłośników przyrody rozpoczną sprzątanie 30 czerwca w Zakopanem, kontynuując swoje działania również następnego dnia.

Przez ostatnie 11 edycji "Czystych Tatr", ochotnicy zgromadzili i usunęli z gór aż 7121 kg odpadów. W ciągu ponad dekady, prawie 40 000 miłośników gór i natury wzięło udział w inicjatywie. Na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem zostanie utworzone ekologiczne miasteczko, gdzie znajdzie się również punkt sieci Biedronka.

W ramach projektu "EkoWAKACJE z Biedronką", Biedronka planuje przeprowadzić szereg działań na terenie całej Polski. W planach jest m.in. podróż edukacyjnej śmieciarki "Miecia" oraz organizacja akcji zbierania plastikowych butelek PET w 100 sklepach na terenie kraju. Klienci będą mogli aktywnie dołączyć do tych inicjatyw w weekendy lipca i sierpnia. Celem programu jest przede wszystkim edukacja ekologiczna dotycząca odzysku i recyklingu odpadów i opakowań, zwłaszcza plastikowych butelek.

Edukacyjna śmieciarka "Miecia" wyruszy w swoją podróż 8 lipca i będzie kontynuować ją do 12 sierpnia. Podczas postojów w różnych miastach, dzieci będą miały możliwość zwiedzenia wystawy wewnątrz śmieciarki oraz wzięcia udziału w konkursach i zabawach związanych z ochroną środowiska.

W ramach programu "EkoWAKACJE z Biedronką", Biedronka zorganizuje także akcję zbierania plastikowych butelek w 100 swoich sklepach na terenie całej Polski. Akcja potrwa przez wszystkie weekendy wakacyjne, począwszy od 7 lipca. Za oddane butelki, klienci otrzym

Krzysztof Gałuszka

Redakcja espenta.pl

Zobacz również

Galeria
O serwisie

Jesteśmy łowcami okazji

Doradzamy w zakresie oszczędzania jak i kupowania

Polomarket

Żadna ciekawa promocja nam nie umknie, dlatego śledź nas koniecznie :)